GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ

Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

ALARM SİSTEMLERİ

İŞİNİZİ EVİNİZİ KORUYUN

Alarm sistemleri, iş yerleriniz ve konutlarınızda hırsızlık, yangın, su baskını ve gaz kaçağı gibi tehlikelerden koruyan sistemlerdir.

Alarm sistemleri, kablolu ve kablosuz sistemler olarak ikiye ayrılmaktadır. Alarm sistemleri, Alarm Paneli, Tuş takımı, siren, akü, hareket detektörü (PIR), manyetik kontak, gaz detektörü, sıvı detektörü, kızıl ötesi beam detektör, panik butonu ve güvenlik kamerası gibi bileşenlerden oluşmaktadır.

Alarm Sistemleri sayesinde kullanıcılar iş yerleri ve konutlarında oluşacak olumsuzlukların önüne geçebilirler. Alarm sistemleri konut ve işyerlerinize yapılan izinsiz girişleri kontrol edebilir. İstenmeyen gaz ve ısı değişimlerini, su baskınlarını erkenden öğrenip müdahale edebilirlersiniz. Alarm sistemleri alarm gözlem merkezleri ile de haberleştirilerek, alarm durumlarının bilgilendirilmesi ve alarm durumuna neden olan olumsuzluklara erken müdahale edilmesini sağlamaktadır.

Alarm sistemlerinin kurulumu için, alarm sisteminin kurulacağı alanın büyüklüğü giriş noktalarını yerleri ve tipi, beklenmedik durumların oluşabileceği noktalar tespit edilmelidir. Tespit edilen bu noktalar alarm sistemi alanı olarak belirlenmeli ve bu alanlara uygun tetikleyici PIR, manyetik kontak, sıvı, gaz dedektörü ve kızıl ötesi detektörler ile korumaya alınmalıdır. Ekipmanlar için kullanılacak kablolar alarm sistemlerine uygun olmalıdır. Montaj ve devreye alınması uzman ekiplerce yapılmalı. Mümkün oldukça dışardan müdahale edilmesi engellenmelidir. Alarm sistemleri elektrik kesintilerine karşı mutlaka akü ile yedeklenmelidir. Her kullanıcının kendine ait bir şifresi olması sistem kontrolünün de yapılması için önemlidir. Her kullanıcı için belirlenen şifre kullanıcılar tarafından 2 nci kişiler ile paylaşılmamalıdır.

YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firması olarak işletmenizin ihtiyacı olan alarm sistemleri yapılandırma ihtiyacınız için alarm sistemi kurulumunu planladığınız yerde keşif çalışması yapıyoruz. Keşif çalışmamız neticesinde kurulum için gerekli alarm sistemi ve gerekli dedektörleri belirleyerek ürünlerimizi projelendiriyoruz. YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firması olarak yapmış olduğumuz keşif ve projelendirme neticesinde belirlediğimiz alarm sistemi kurulum ve devreye alma işlerinizi uzman ekibimizle yapacağımız çalışma ile işletmenize sorunsuz olarak, çalışır durumda teslim ediyoruz

YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firmamızın, alarm sistemleri, projelendirme, kurulum, altyapı kurulum, satış ve teknik servis hizmetlerinden faydalanmak isterseniz iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz. Sizlere alarm sistemleri hizmetimiz konusundan destek vermekten memnuniyet duyarız.

 

GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ
ALT YAPI ÇÖZÜMLERİ
NETWORK ÇÖZÜMLERİ