ALTYAPI ÇÖZÜMLERİ

Data Altyapı Çözümleri

Data Altyapı Çözümleri

DATA ALTYAPINIZ KESİNTİSİZ OLSUN

Data altyapı çözümleri, işletmelerdeki aktif çalışan data haberleşmesi yapan tüm donanımların kesintisiz haberleşmesini sağlayan data omurga altyapılarıdır. Zayıf akım altyapı veya yapısal kablolama olarak adlandırılmaktadır.

Data altyapı çözümleri, zayıf akım kablolama işleri dışında, datacenter (sistem odası) projelendirme ve kurulumunu içermektedir. Data altyapı çözümleri, İşletmelerde kullanılan data, ses ve güvenlik sistemleri gibi terminal cihazlarının uçlarının, datacenter (sistem odası) da toplanması ve datacenter (sistem odası) da konumlandırılacak patch paneller üzerinde bu uçların sonlandırılması işidir.

Data altyapı çözümleri işletmelerin, kesintisiz data haberleşmesi yapabilmesi ve gerekli durumlarda sağlıklı büyümeyi sağlayacak şekilde projelendirilmeli ve uygulanmalıdır. Data altyapı çözümlerinin sağlıklı çalışabilmesi için UTP,STP, Fiber kablolama tipi işletmenin ihtiyacına göre belirlenmeli, cat5, cat6, cat7, standartlarına göre yapılmalıdır. Data altyapı çalışması yapılırken sertifikasyon sahibi ürünlerin kullanılması da önemlidir.

İşletmelerde data altyapı çözümleri için kullanılacak kablo tipi, kablo kanalı, rack kabin, patch panel, konektörler, kablo kanalları, dönüştürücüler, sistem odası ekipmanları uygulanırken tercih edilecek ürünler ve işçilikler uluslararası standart ve sertifikasyonları desteklemediği durumlarda data altyapılarının çalışması ve büyümesi sırasında problemler çıkaracaktır. Data altyapı çözümleri işletmenize yaptığınız data haberleşmesi gerektiren data, ses, görüntü ekipmanları yatırımının yaklaşık % 10 nuna karşılık gelmektedir. Toplam maliyete bakıldığında doğru projelendirilmeden ve standartlara uygun yapılmayan data altyapı çözümleri asıl yatırım yapılan data altyapı ekipmanlarının işletmenizin amacına hizmet edecek şekilde çalışmasına engel olacak ve sık arızalarla işletmenize zaman kaybettirecektir.

YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firması olarak işletmenizin ihtiyacı olan data altyapı çözümleri yapılandırma ihtiyacınız için keşif çalışması yapıyoruz. Keşif çalışmamız neticesinde kurulum için gerekli data altyapı ürünlerini uluslararası standartlarda projelendiriyoruz. YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firması olarak yapmış olduğumuz keşif ve projelendirme neticesinde belirlediğimiz data altyapı çözümleri ürünlerini uzman ekibimizle yapacağımız çalışma ile işletmenize sorunsuz olarak, çalışır durumda teslim ediyoruz.

YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firmamızın, data altyapı çözümleri ürünleri keşif, projelendirme, kurulum, satış ve teknik servis hizmetlerinden faydalanmak isterseniz iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz. Sizlere data altyapı çözümleri hizmetimiz konusundan destek vermekten memnuniyet duyarız.

Çalıştığımız Markalar
att
CommScope-logo-2011
D-Link
estap-logo
hes
LANDE
Legrand_logo
nexans-logo
Prysmian-logo
te
tescom
üç-er
xpcable
GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ
ALT YAPI ÇÖZÜMLERİ
NETWORK ÇÖZÜMLERİ