NETWORK ÇÖZÜMLERİ

Kablosuz Ağ Çözümleri

Kablosuz Ağ Çözümleri

KABLOLARA BAĞLI KALMAYIN

Kablosuz ağ ürünleri işletmelerde, evlerde ve kamusal alanlarda mevcut yerel ağ ve internet ağına kullanıcıların kablosuz ağı destekleyen donanımlarla erişmesini sağlayan ürünlerdir. Ayrıca işletmelerin kablo ile ağ bağlantısı sağlanamayan uzak mesafedeki lokasyonları için noktadan noktaya kablosuz ağ bağlantısı sağlayan ürünlerdir.

Kablosuz ağ ürünleri indoor access point, outdoor access point, uzak mesafe noktadan noktaya access point, istemci access point, anten, hotspot ve kablosuz ağ yönetim programlarından oluşmaktadır.

Kablosuz ağ ürünleri sayesinde kullanıcılar mobil telefon, notebook, el terminali, tablet bilgisayar, wifi dect telefonları, vb, kablosuz ağ istemci ürünleri ile kablosuz ağ yapısına dahil olurlar. Kablosuz ağ yapısına dahil olan kullanıcılar işletmenize ait yerel veya geniş ağ üzerinden esnek çalışma imkanına sahip olurlar. Bu avantaj ile sabit ofislerinde olmadan çalışma imkânı bulurlar.

Kablosuz ağ ürünleri ile ağ oluşturulması için kablosuz ağın ne kadarlık bir alanı kapsaması gerektiği belirlenmelidir. Belirlenen kapsama alanı içerisinde kaç kullanıcın olacağı ve ne kadar misafir kullanıcı olacağı tahminen belirlenmelidir. Misafir kullanıcıların ön paylaşımlı şifre ile mi, anlık şifre ile mi veya kendi TC kimlik no ve sosyal medya hesapları ile mi kablosuz ağa bağlanacağı belirlenmelidir. Belirlenen bu özelliklere göre ürün tespiti doğru yapılmalıdır. Doğru ürünlerin kullanılmaması istenilen alan kadar kapsamanın sağlanamaması ve kullanıcıların işletme ağına katılırken sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Her ne kadar kablosuz ağ ürünleri ağ sunucusu olarak çalıştıklarında istemci cihazlar için kablo bağlantısına ihtiyaç duymasalar da, yerleşim ve kurulumları için data ve elektrik kablolamasına ihtiyaç duymaktadırlar. Kablosuz ağ ürünlerinin ilk kurulumlarında yapılacak yerleşim ve altyapı planlama hataları kablosuz ağınızın yetersiz çalışmasına neden olacaktır.

YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firması olarak işletmenizin ihtiyacı olan kablosuz ağ yapılandırma ihtiyacınız için kablosuz ağ kurulumunu planladığınız yerde keşif çalışması yapıyoruz. Keşif çalışmamız neticesinde kurulum için gerekli kablosuz ağ ürünleriniz projelendiriyoruz. YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firması olarak yapmış olduğumuz keşif ve projelendirme neticesinde belirlediğimiz kablosuz ağ ürünleri, data kablolama, elektrik kablolama ve data sonlandırma işlerinizi uzman ekibimizle yapacağımız çalışma ile işletmenize sorunsuz olarak, çalışır durumda teslim ediyoruz

YEK TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ firmamızın, kablosuz ağ ürünleri keşif, projelendirme, data altyapı kurulum, elektrik altyapı kurulum, satış ve teknik servis hizmetlerinden faydalanmak isterseniz iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz. Sizlere kablosuz ağ ürünleri hizmetimiz konusundan destek vermekten memnuniyet duyarız.

Çalıştığımız Markalar
aruba
cisco
HP-logo
ubiquiti-logo
GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ
ALT YAPI ÇÖZÜMLERİ
NETWORK ÇÖZÜMLERİ